Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (163)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Сергійчук В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сергійчук В. І. 
Десять буремних літ: Західноукраїнські землі у 1944-1953 рр. : Нові док. і матеріали / В. І. Сергійчук. - К. : Дніпро, 1998. - 944 c. - укp.

Зроблена спроба відновити історичну правду про події, що відбувалися на західноукраїнських землях у повоєнний час після приходу Червоної Армії в 1944 році, про діяльність українських націоналістів, особливо про національно-визвольний рух. Розкривається правда про діяльність ОУН-УПА в роки війни. Представлено нині розсекречені радянські, німецькі та оунівські документи та матеріали з 1944 по 1953 роки, які протягом десятиліть були заховані в спецфондах під грифом "Цілком таємно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)624,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сергійчук В.  
Етнічні межі і державний кордон України / В. Сергійчук. - 2-ге вид., доп. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 432 c. - укp.

На підставі великого архівного матеріалу досліджено, як століттями царська, а потім більшовицька Росія, панська Польща, Австро-Угорська монархія, боярська Румунія здійснювали експансію щодо України, загарбували її історичні землі, нищили культуру, мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в92 + С5*425 + Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

На пошану 80-річчя професора Теодора Мацьківа : Наук. зб. / ред.: Л. Винар; упоряд.: В. Сергійчук. - К. : Твім інтер, 1999. - 236 c. - укp.

Розглянуто різні аспекти подій в Україні XVI-XVIII ст., їх відображення в документах, історіографічних вітчизняних та зарубіжних джерелах, художній літературі, а також у науковому доробку видатного українського історика, публіциста, професора Теодора Мацьківа. Його дослідження козацько-гетьманської доби - визначний вклад в українську й світову історіографію. Висвітлено проблему соборності українських земель в історико-літературних творах XVIII ст., особливості формування незалежного судочинства України в період гетьманства Богдана Хмельницького, історію участі українського козацтва у військових діях у Прибалтиці в роки Північної війни (1700-1702 рр.) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 я43 Мацьків, Теодор

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сергійчук В. І. 
Нескорена церква : Подвижництво греко-католиків України в боротьбі за віру і державу / В. І. Сергійчук; ред.: В. Барташ. - К. : Дніпро, 2001. - 494 c. - укp.

На підставі архівних документів періоду більшовицької влади висвітлено трагічні сторінки історії Української греко-католицької церкви в Україні 1940 - 1980-ті рр. Наведено перелік документів. Запропоновано іменний покажчик та біографію Володимира Сергійчука - автора публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сергійчук В. І. 
Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 1999. - 412 c. - укp.

На великому архівному матеріалі автор робить спробу показати передумови та шляхи відродження національної державності українського народу. Розкриваються перипетії боротьби та визвольного руху в 1917-1920 рр. українців, які мешкали на Московщині, Холмщині, Гомельщині, у Санкт-Петербурзі, Фінляндії, на Стародубщині, у Причорномор'ї та Бесарабії, у Криму, Закавказзі, на Поволжі, у Туркестані, Сибіру та в інших містах, за українську соборність, створення власного самоврядування на українській етнічній території, за духовну єдність українства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сергійчук В.  
Український Крим / В. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 304 c. - укp.

На основі великого документального матеріалу висвітлено спільну історичну долю Криму й України. Особливу увагу приділено українській більшості півострова в період Кримського ханства, включенню Криму до українського народногосподарського комплексу з кінця XVIII ст. Проаналізовано перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною у 1918 р. та передання півострова УРСР у 1954 р. Наведено конкретні аргументи про те, що населення півострова завжди пов'язувало зростання свого добробуту в єднанні з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сергійчук В. І. 
"Українізація Росії". Політичне ошуканство українців російською більшовицькою владою в 1923 - 1932 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 336 c. - укp.

На підставі використання великої кількості невідомих архівних документів, різних ухвал органів більшовицької влади РСФРР і УСРР у 20 - 30-х рр. простежено процес дозволеного комуністичною партією на певний період відродження української духовності на етнічних землях українського народу, а також на освоєних ним просторах незайманих територій, зокрема, у Кримській АСРР, Центрально-Чорноземній, Уральській областях, Казахській АСРР, Далекосхідному краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Т3(2РОС=9УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ва598987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вісник Київського національного університету ім. Т.Шевченка / ред.: В. І. Сергійчук. - К., 2004. - 55 с. - (Українознав.; Вип. 8). - укp.

Проаналізовано історичний досвід Батуринської землі в догетьманський період. Висвітлено проблеми екології та культуролінгвістики в їх відношенні до прабатьківщини індоєвропейців та зв'язок з давньою історією України. Розглянуто особливості української геополітики, генези жанру казки про тварин, розкрито теоретичні засади українознавства.

Проанализирован исторический опыт Батуринской земли в догетманский период. Освещены проблемы экологии и культуролингвистики в их отношении к древней отчизне индоевропейцев и связь с древней историей Украины. Рассмотрены особенности украинской геополитики, генезиса жанра сказки о животных, раскрыты теоретические основы украиноведения.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/укр.зн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Митрополит Андрей Шептицький у документах радянських органів державної безпеки (1939 - 1944 рр.) / ред.: В. Сергійчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр українознав., Держ. архів Служби Безпеки України. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2005. - 480 c. - укp.

Уперше наведено документи радянських спецслужб, в яких зафіксовано окремі етапи життя та діяльності Митрополита А.Шептицького, глави Української греко-католицької церкви.

Впервые приведены документы советских спецслужб, в которых зафиксированы отдельные этапы жизни и деятельности Митрополита А.Шептицкого, главы Украинской греко-католической церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028 Шептицький, Андрей

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сергійчук В.  
У боротьбі за рідну віру римо-католики України завжди були несхитні / В. Сергійчук. - К. : Дніпро, 2001. - 228 c. - укp.

Розглянуто історію переслідування комуністичною партією віруючих римо-католицької церкви, що проживали в УРСР, зокрема в 20-х - 80-х рр. ХХ ст. Вміщено перелік постанов і законодавчих актів комуністичної партії щодо даного питання. Акцентовано увагу на відданості батьківській вірі римо-католицької церкви в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР)-36 + Т3(4УКР)6-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА612653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наливайко С.  
Україна і Схід: панорама культурно-спільнотних взаємин. Вип. 1 / С. Наливайко, В. Резаненко, Б. Сергійчук, А. Ціпко, І. Чирко; ред.: В. Сергійчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр українознав. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 184 c. - укp.

Проаналізовано культурні взаємини між Україною та сходом. Охарактеризовано історико-культурні особливості кожної зі східних культурних зон. Висвітлено проблеми розвитку співпраці між Україною та Індією, Близьким Сходом, Китаєм, Японією. Розглянуто Схід як осередок культури, обговорено генетично-культурні взаємозумовлювані та взаємоперехідні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Т3(4УКР)0-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Українознавство / ред.: В. І. Сергійчук. - К., 2001. - 80 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 5). - укp.

Розглянуто питання сучасного стану українознавства як інтегративної науки. Проведено філософсько-світоглядний аналіз ментальних структур українського етносу. Висвітлено особливості природної детермінованості цінностей українського етносу. Акцентовано увагу на проблемах української історіографії, джерелознавства та публіцистики, різноманітних аспектах українських народних традицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/Укр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сергійчук В.  
Відновлення Української держави 30 червня 1941 р. / В. Сергійчук // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Міжвід. зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 6. - С. 420-439. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Душею завжди з Україною : Пропам'ят. зб. на пошану укр. правника та політолога Володимира-Юрія Даниліва / ред.: В. Барташ; упоряд.: В. Сергійчук; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка; Центр українознав. - К.; Торонто : Фундація ім. В.Ю.Даниліва, 2003. - 540 c. - укp.

Висвітлено життя відомого правника та політолога, активного громадського діяча у західній діаспорі Володимира-Юрія Даниліва. Окремі розділи становлять розвідки, присвячені українському національно-визвольному руху, активним учасником якого він був протягом свого життя. Описано також минуле й сьогодення Криму, створення Міжнародної комісії з розслідування злочинів організаторів голодомору в Україні у 1932 - 1933 рр.

Освещена жизнь известного юриста и политолога, активного общественного деятеля в западной диаспоре Владимира-Юрия Данилова. Отдельные разделы представляют исследования, посвященные украинскому национально-освободительному движению, активным участником которого он был всю свою жизнь, прошлому и сегоднешнему дню Крыма, а также созданию Международной комиссии по расследованию преступлений организаторов геноцида в Украине в 1932 - 1933 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0,02 + Ф1(9=УКР)6 Данілів В.-Ю.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Михайло Грушевський - науковець і політик у контексті сучасності : Зб. наук. пр. / ред.: В. І. Сергійчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр українознав. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2002. - 400 c. - укp.

Проаналізовано творчу спадщину М.Грушевського як основу для розвитку сучасного українознавства. У контексті литовсько-українських науково-культурних взаємин першої половини ХХ ст. розглянуто листування М.Грушевського та Ігнаса Йонінаса. Висвітлено проблеми становлення української історіографії у працях ученого, а також його роль у створенні Українського наукового товариства. У контексті індоєвропеїстичної проблематики наведено методи етногенетичних реконструкцій. Проаналізовано погляди вченого щодо державного та політичного устрою України. Розглянуто його політичну діяльність як модель українсько-російських і російсько-українських відносин.

Проанализировано творческое наследие М.Грушевского как основу для развития современного украиноведения. В контексте литовско-украинских научно-культурных взаимоотношений первой половины ХХ ст. рассмотрена переписка Грушевскогописателя и Игнаса Йонинаса. Освещены проблемы становления украинской историографии в трудах ученого, а также его роль в создании Украинского Научного Общества. В контексте индоевропеистической проблематики приведены методы этногенетических реконструкций. Проанализированы взгляды ученого о государственном и политическом устройстве Украины. Рассмотрена его политическая деятельность как модель украинско-российских и российско-украинских отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8Грушевский + Т3(4УКР)61-8Грушевский

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА628853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сергійчук В.  
Неусвідомлення України : Ставлення світу до Укр. державності: погляд у 1917 - 1921 рр. з аналізом сьогодення / В. Сергійчук. - Л. : Свічадо, 2002. - 704 c. - укp.

На підставі узагальнення невідомих для широкого загалу документів розглянуто ставлення країн світу до відродженої Української держави в 1917 - 1921 рр. Визначено причини байдужого ставлення демократичного Заходу до підтримки її національно-визвольного руху, зокрема, неусвідомлення необхідності боротьби за волю України певною частиною самих українців. Наведено листи Міністерства фінансів Німеччини статському раднику фон Бронському з відмовою виплачувати борг УНР (1919 р.), а також посла Української Держави в Німеччині барона О.Штейнгеля до міністра закордонних справ Д. Дорошенка стосовно подальшого розвитку українсько-німецьких відносин (1918 р.).

На основании обобщения неизвестных для широкой общественности документов рассмотрено отношение стран мира к возрожденному Украинскому государству в 1917 - 1921 гг. Определены причины равнодушного отношения демократического Запада к поддержке украинского национально-освободительного движения, в частности, неосознание необходимости борьбы за волю Украины большей частью самих украинцев. Предложены письма Министерства финансов Германии статскому советнику фон Бронскому с отказом выплачивать долг УНР (1919 г.), а также посла Украинского государства в Германии барона О.Штейнгеля к министру иностранных дел Дмитрию Дорошенко о дальнейшем развитии украинско-немецких отношений (1918 г.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА628468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сергійчук В. І. 
Трагедія Волині. Причини й перебіг польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни / В. І. Сергійчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр українознав. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2003. - 140 c. - укp.

Визначено причини польсько-українського збройного конфлікту на Волині у роки Другої світової війни. На підставі узагальнення великої кількості документів, зокрема, з колишніх таємних архівів, зроблено висновок, що протистояння між обома народами відбувалося, насамперед, через несприйняття польською політичною елітою і частиною поляків прагнень українців творити власну державність на споконвічній українській землі.

Определены причины, произошедшего польско-украинского вооруженного конфликта на Волыни в годы Второй мировой войны. На основе обобщения большого количества документов, в частности, из бывших тайных архивов, сделан вывод, что противостояние между двумя народами произошло, прежде всего, из-за невосприятия польской политической элитой и частью поляков желаний украинцев создавать собственную государственность на исконной украинской земле.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Українознавство / ред.: В. І. Сергійчук. - К., 2002. - 80 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 6). - укp.

Проаналізовано стан проблеми походження українців, зважаючи на сучасну європейську етнологію. Описано процеси трансформації національної ідентичності в Україні. Розглянуто системи соціальної ідентичності та зміст ідентифікаційних пріоритетів громадян країни, їх базові цінності. Наведено основні характеристики архаїчного явища тотемізму, збережені в українському фольклорі із залученням казкового матеріалу. Розкрито чинники переходу від доісторичного суспільства до історичного в період ранньої історії Київської Русі.

Проанализировано состояние проблемы происхождения украинцев с позиций современной европейской этнологии. Описаны процессы трансформации национальной идентичности в Украине. Рассмотрены системы социальной идентичности и содержание идентификационных приоритетов граждан страны, их базовые ценности. Приведены основные характеристики архаического явления тотемизма, сохраненные в украинском фольклоре с привлечением сказочного материала. Раскрыты факторы перехода от доисторического общества к историческому в период ранней истории Киевской Руси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/укр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Українська Центральна Рада: поступ націєтворення та державобудівництва / ред.: В. І. Сергійчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр українознав. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2002. - 358 c. - укp.

Охарактеризовано українські націєтворчі процеси кінця ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено проблему гендерної рівності в конституційному процесі доби української визвольної революції. Проаналізовано законодавчу діяльність Центральної Ради щодо впровадження єдиної структури однострою національних збройних сил України (березень 1917 - квітень 1918 рр.). Розкрито роль М.І.Туган-Барановського у формуванні українських фінансових установ за Центральної Ради.

Охарактеризованы украинские процессы формирования нации конца ХІХ - начала ХХ вв. Освещена проблема гендерного равенства в конституционном процессе периода украинской освободительной революции. Проанализирована законодательная деятельность Центральной Рады по внедрению единой структуры построения национальных вооруженных сил Украины (март 1917 - апрель 1918 гг.). Раскрыта роль М.И.Туган-Барановского в формировании украинских финансовых учреждений периода Центральной Рады.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523.1 я43 + Т3(4УКР)611-32 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського